Uczymy z pasją
Czego uczymy i jaka jest nasza misja?

Misją Lingo-Star® jest nie tylko skuteczna i przyjemna nauka języków – to tylko część naszej działalności. Naszą misją jest rozwój dzieci i młodzieży, do którego prowadzi efektywna, bazująca na najnowocześniejszych metodach, komfortowa nauka języków obcych oraz udział dzieci w autorskich kursach edukacyjnych, gdzie uczą się one obserwować świat, zadawać pytania, logicznie myśleć i twórczo poszukiwać rozwiązań.

Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszym świecie oprócz dawania dzieciom kompetencji ważne jest, aby zadbać o ich poczucie własnej wartości i optymizmu płynącego z umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach i z różnymi wyzwaniami.

To nasze przekonanie o ogromnej wartości kształtowania w dziecku określonego spojrzenia na świat i siebie i przyzwyczajania go do łączenia i wykorzystywania wiedzy z różnych dziedzin towarzyszyło nam od pierwszych lat działania szkoły i zaowocowało utworzeniem świetnie przyjętych przez dzieci i rodziców interdyscyplinarnych kursów Lingo-Star®, w trakcie, których uczymy angielskiego pokazując dzieciom najpiękniejsze, najbardziej barwne i intrygujące doświadczenia fizyczne i chemiczne. Od roku 2015 są one integralną częścią naszych standardowych kursów angielskiego skierowanych do dzieci od klasy 1 do 5 szkoły podstawowej.

Dyrektor i założyciel Lingo-Star
Natalia Witek
Nasza historia

Początek działalności LINGO-STAR® to 2004 rok. Założycielką szkoły jest Natalia Witek, filolog i lingwista, doświadczony dydaktyk i pasjonat nauczania języków, autorka popularnych książek do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Początkowo siedziba szkoły mieściła się w Warszawie przy Rondzie ONZ, gdzie prowadziliśmy zajęcia językowe zarówno dla dorosłych jak i młodzieży i dzieci. W 2004 roku powstała pierwsza zewnętrzna placówka LINGO-STAR® w Pruszkowie, a niedługo później centrala i biuro zostało przeniesione także pod Warszawę, do Ożarowa Mazowieckiego. Działania te mają dla nas szczególne znaczenie i wymiar niejako symboliczny: od nich zaczął się intensywny rozwój szkoły oraz jej przeprofilowanie na naukę dzieci. Nasi najmłodsi uczniowie mieli 3 lata, a najstarsi – 12.

Rok 2007 to kolejny rok zmian: włączamy do oferty LINGO-STAR® nasze autorskie interdyscyplinarne kursy do nauki języka angielskiego – do tej pory jedyne tego rodzaju na rynku usług edukacyjnych w Polsce. Działanie to zapoczątkowało dynamiczny rozwój szkoły i było przełomowym punktem w naszej historii. Pierwszym autorskim programem, jaki zaproponowaliśmy naszym uczniom był interdyscyplinarny kurs do nauki angielskiego Kitchen Science (praca tandemu autorskiego Natalii Witek i Iwony Plater – Zyberk). Szybko stał się naszym znakiem rozpoznawczym, ulubionym kursem naszych dzieci, i – co jest dla nas powodem do ogromnej dumy i radości – zyskał uznanie i bardzo dobre recenzje specjalistów. Jednym z nich jest Andy Edwins – native speaker i nauczyciel języka angielskiego z tytułem DELTA, uczący w renomowanej brytyjskiej rządowej szkole językowej. Od września 2015 r. Kitchen Science jest integralną częścią każdego kursu języka angielskiego w klasach 0-III i nadal cieszy się ogromną popularnością. Dla nas najważniejsze jest, że od lat przynosi wymierne efekty w nauce angielskiego a jednocześnie pozwala dzieciom budować wiedzę z dziedziny nauk ścisłych – i to po angielsku!

Sukces edukacyjny Kitchen Science zapoczątkował kolejną twórczą zmianę – powstanie wydawnictwa LINGO-STAR®, które od 2008 roku publikuje kolejne pozycje np. uwielbiany przez dzieci kurs Mały Edison (najpiękniejsze doświadczenia po polsku dla dzieci) czy następca Kitchen Science, kurs do nauki języka angielskiego dla klas starszych Human Body (badamy na nim działanie wątroby, przyglądamy sie obrazowi krwi osoby z anemią i tworzymy model płuc – po angielsku).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku jeszcze w 2007 roku zaczęliśmy dzielić się naszym modelem edukacyjnym z innymi – i tworzyć placówki współpracujące, zewnętrzne filie LINGO-STAR®, w tej chwili istniejące i pracujące w oparciu o nasze programy już w kilku województwach w Polsce. Od roku 2012 poszerzyliśmy ofertę o kursy dla młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej oraz kursy dla osób dorosłych.

Jednym z przełomowych momentów w rozwoju firmy było włączenie do oferty edukacyjnej LINGO-STAR® zajęć Robotricks – niezwykle popularnych, autorskich zajęć wpisujących się w nasz pakiet kursów związanych z naukami ścisłymi. Robotricks jest bodajże najbardziej wielowymiarowym kursem, jaki w tej chwili proponujemy naszym uczniom: to nauka konstruowania, podstaw automatyki, mechaniki, programowania, wreszcie – pracy w grupie i organizacji oraz, co być może najważniejsze, twórczego poszukiwania niestandardowych rozwiązań.

Nasze osiągnięcia są dla nas źródłem dumy i radości. Czerpiemy ogromną satysfakcję widząc efekty naszej pracy – rozwój naszych uczniów. Nie byłoby to jednak możliwe bez naszego zespołu – ludzi skupionych wokół LINGO-STAR®. Ich pasja i zaangażowanie, wiedza i twórcze podejście do pracy pozwoliło nam stać się firmą wyjątkową, oferującą niezwykłe rzeczy uczącym się u nas dzieciom. Bardzo im za to dziękujemy!

Na koniec dwa słowa o rodzicach naszych uczniów: to wyjątkowe osoby. Wiemy, że bycie rodzicem w przysłowiowych „dzisiejszych czasach“ nie należy do zadań łatwych. Nigdy zresztą takie nie było. Z tym większym podziwem patrzymy na Państwa działania, na to jak bardzo pomagają Państwo dzieciom i wspierają je. Jest i było to dla nas zawsze źródło ogromnej inspiracji – dziękujemy!