Wiedza
która daje radość
DOWIEDZ SIĘ
dlaczego warto nas wybrać

W Lingo-Star znajdziesz zajęcia / warsztaty, które wzajemnie się uzupełniają i razem przekazują potężną dawkę wiedzy w połączeniu z zabawą i integracją z rówieśnikami.

Na każdym etapie nauki kładziemy nacisk, aby uczniowi została poświęcona należyta uwaga i aby rozbudzić w każdym z uczniów potencjał, który ma w sobie.

Ciekawe programy nauki, które nawiązują dialog ze współczesnym światem to kierunek w którym inwestujemy naszą uwagę.

Język angielski  przekazujemy w bogaty i atrakcyjny sposób poprzez naukę ze słownikiem lub uczymy angielskiego przez pracę z robotami (robotricks)

Długoletnie doświadczenie oraz starania, aby na każdym etapie rzetelnie wykonywać swoją pracę przekonują o tym, że poważnie traktujemy swoją misję.

Misja
Zabawa
Nauka
Metody

 

 

OFERTA KURSÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 

Kursy dla przedszkolaków

Dzieciom w wieku przedszkolnym oferujemy nst kursy z naszej oferty:

  • STARKY                – licencjonowany program j.angielskiego
  • MAŁY EDISON
  • DINO ŚWIAT
  • RICKS KONSTRUKTOR
  • ROBOTRICKS JUNIOR

Kursy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

  • KURSY JĘZYKOWE
  • ROBOTRICKS z angielskim
  • NAUKA PROGRAMOWANIA W ŚWIECIE MINECRAFT

Uczniowie szkół podstawowych mogą uczyć się w naszej szkole w zależności od danego oddziału języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Największą popularnością cieszą się kursy j.angielskiego do których została przez naszą szkołę opracowana starannie metodyka wzbogacona przez autorskie programy stworzone z myślą o uczniach w wieku 6-14lat.

Ścieżka nauki na kursach języka angielskiego w Lingo-Star®

wiek kurs czas trwania lekcji Egzaminy Cambridge kurs autorski Lingo-Star®
3-4 lata STARKY 1 40 min w całości
5-6 lat STARKY 2 50 min w całości
1 klasa szkoła podstawowa

2 klasa szkoła podstawowa

3 klasa szkoła podstawowa

LINGO-STARTERS 60 min

60 min

60 min

+

+

Kitchen Science® co 6 zajęć
4 klasa szkoła podstawowa LINGO-MOVERS 70 min + Human Body co 6 zajęć
5 klasa szkoła podstawowa LINGO-FLYERS 70 min + En Culture co 6 zajęć
6 klasa szkoła podstawowa LINGO-KET 70 min + film, teatr, kuchnia – praca projektowa
7-8 klasa szkoła podstawowa LINGO-PET/EGZ.8-KLASISTY 70 min + film, teatr, kuchnia – praca projektowa
3 klasa gimnazjum LINGO-FCE 90 min +
szkoła średnia LINGO-CAE 90 min +

 

Liczebność grup: standardowe grupy liczą od 6 – 10 osób. Jako jedna z nielicznych szkół oferujemy na życzenie rodziców mniejsze grupy: max 2-, 3-, 4- lub 5-cio osobowe. Szczegółowe ceny dla poszczególnych grup znajdziecie Państwo w zakładce Oddziały wybierając intersującą Państwa filię.

W szkole podstawowej gros kursów opartych jest o materiały renomowanego brytyjskiego wydawnictwa Oxford University Press, dodatkowo połączonych z elementami (doświadczenia po angielsku) autorskich kursów Lingo-Star® Kitchen Science® w kl 0-3, Human Body w kl 4-tej i EN-Culture w kl 5-tej.

Rok szkolny obejmuje 66 zajęcia. Kursy rozpoczynają się we wrześniu i trwają do końca czerwca. W wakacje nasi uczniowie mogą kontynuować naukę w czasie obozu językowego organizowanego przez Lingo-Star.

Uczniowie z kl 0-6 mogą też brać udział w zajęciach robotycznych, plastycznych a uczniowie z kl 0-3 w zajęciach fizyczno-chemicznych Mały Edison lub Dino Świat. Opisy tych kursów znajdziecie Państwo poniżej.

 

Kursy dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

Gimnazjalistom i uczniom liceum, w zależności od specyficznych potrzeb tych grup oraz ich poziomu, Lingo-Star® proponuje najlepsze, sprawdzone kursy wydawnictw brytyjskich dostosowane dodatkowo do stylu uczenia się młodzieży (YouTube, testy i ćwiczenia on-line). To grupa, która wymaga perfekcyjne dobranej metodyki, zespół Lingo-Star® nieodmiennie podejmuje to wyzwanie z ogromną satysfakcją i znakomitymi efektami. Na kursach przygotowujących do egzaminów (egzamin kończący gimnazjum, matura) szczególny nacisk położony jest na optymalne przygotowanie do ich zdania.

Praca z tymi grupami wykorzystuje także popularne, świetnie funkcjonujące i lubiane przez młodzież narzędzie, jakim jest praca projektowa.

Młodzież gimnazjalna i licealna w ofercie Lingo-Star znajdzie kursy: j.angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

Rok szkolny obejmuje 66 zajęć. Zajęcia trwają 90 min i odbywają się 2 x tydz. Kursy rozpoczynają się we wrześniu i trwają do końca czerwca.

Interdyscyplinarny kurs j. angielskiego – połączenie kursu standardowego z eksperymentami fizyczno/chemicznymi. Od kilku lat kurs cieszący się niesłabnącym powodzeniem i przynoszącym świetne wyniki.

W czasie kursu wykorzystywane są przedmioty i substancje na

co dzień używane w każdej kuchni np.: sól kuchenna, sok z czerwonej kapusty, kostki cukru, mydło i bańki mydlane czy oleje roślinne. Metoda pozwala na skuteczne i szybkie przyswajanie materiału językowego i – znakomitą zabawę.

KITCHEN SCIENCE – DLACZEGO WARTO?

Kitchen Science jest wyjątkowym kursem. Jest to inny kurs angielskiego niż większość standardowych kursów: na lekcjach z eksperymentami słowa i znaczenia, których uczymy można dotknąć, powąchać, zobaczyć – dzieci widzą nie obrazek, ale daną, konkretną rzecz; muszą wykonać określoną czynność. To metoda, która pozwala na niezwykle szybką naukę języka i to niejako przy okazji. Po drugie: ma pokazać dziecku, że świat jest piękny, ciekawy i kolorowy i że warto go badać i eksplorować. I trzecia rzecz: że ważne jest racjonalne myślenie, logika i poszukiwanie prawdy. Że warto zastanawiać się nad naturą zjawisk, a nie tylko przyjmować je jako takie. Jednym słowem – że warto myśleć.

Kitchen Science jest naszym autorskim kursem językowym rekomendowanym przez  Andy Edwinsa, nauczyciela native speakera, z tytułem DELTA, uczącego j.angielskiego w rządowej, angielskiej szkole językowej.

Głosów do płyty Kitchen Science użyczyli: Andy Edwins, Juliette Edwins oraz Ania Świątczak!

Czas trwania zajęć: 50min.

Ilość zajęć w ciągu roku szkolnego: ok. 65 zajęć.

Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-10 lat zróżnicowany poziomem odpowiednio do wieku ucznia.

Kurs języka angielskiego, podczas którego przybliżamy dzieciom wiedzę o świecie, używamy raelnych rekwizytów i pobudzamy wyobraźnię dziecka do komunikowania się w języku angielskim.

Zajęcia prowadzone na miejscu w przedszkolu, zapraszamy do współpracy.

 

 

Najpiękniejsze doświadczenia chemiczne i fizyczne dla dzieci

zajęcia po polsku

Mały Edison to zajęcia, które w piękny i ciekawy sposób uczą logicznego myślenia. Dzieci wraz z nauczycielem wykonują najpiękniejsze i najbardziej barwne doświadczenia fizyczne i chemiczne (bezpieczne!). Mały Edison to kurs który pobudza dzieci do myślenia

i pomaga zrozumieć proste prawa fizyki i chemii. Program ma charakter interdyscyplinarny i jest świetnym pomostem do dobrego zrozumienia nauk ścisłych.

Czas trwania zajęć: 45min.

Ilość zajęć w ciągu roku szkolnego: 32 zajęcia.

ORGANIZM CZŁOWIEKA

Kolejny, po Kitchen Science, autorski kurs językowy LINGO-STAR przeznaczony dla starszych dzieci, od 3-4 klasy szkoły podstawowej prowadzony w wymiarze zajęć 2xtydzień. W czasie zajęć dzieci poznają angielski badając budowę i podstawowe funkcje organizmu ludzkiego: lepią z modeliny żołądek,

zaglądają do dziury w zębie z masy solnej a nawet budują sztuczne serce – z tekturyJ. Uczniowie oprócz przyswajania ogromnej liczby słów i zwrotów związanych z nazwami części ciała, substancji potrzebnych do budowy modeli, czasowników związanych z pracą na lekcji) poznają bogatą idiomatykę związaną np. z tematem Wątroby czy Krwi. Human Body to kolejny, po świetnie przez Państwa przyjętym Kitchen Science, interdyscyplinarny kurs języka angielskiego, w czasie którego dzieci poznają otaczający je świat za pośrednictwem angielskiego, czyli uczą się języka w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Prowadzimy WYJĄTKOWY, SUPERNOWOCZESNY kurs językowy o profilu technicznym – ROBOTRICKS. Jest to jeden z naszych najciekawszych i najbardziej wszechstronnie rozwijających kursów i bardzo dobra droga do nauki jezyka angielskiego i  efektywnego rozwoju w kierunku nauk ścisłych.

Powiązanie nauki języka obcego i wiedzy technicznej oddaje sposób nauki w Lingo-Star, gdzie staramy się przedstawić wiedze interdyscyplinarnie i pokazać wzajemne zależności.

Prowadzimy zajęcia w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-6 szkoły podstawowej. Młodsze grupy pracują na zestawach LEGO WeDo 1 oraz 2, natomiast starsze na LEGO MindStorms EV3 oraz najnowszych zestawach Boost.

Podczas budowania używamy i zakotwiczamy w pamięci wiedzę z języka angielskiego. Do tego celu są opracowane pomoce dydaktyczne, w nauce dzieciom towarzyszy Robot Ricks

Czas trwania zajęć: w klasach 0-3 szkoły podstawowej; 90 min w klasach 4-6 szkoły podstawowej: 120 min. Liczba zajęć w ciągu roku szkolnego: ok. 32 jednostki lekcyjne.

W ciągu jednego roku szkolnego dzieci poznają zależnie od poziomu od 180 do ponad 250 słów i pojęć angielskich.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie poświęconej robotyce: www.robotricks.pl

Budowanie własnych światów w otoczeniu Minecraft, kreatywność bez limitu, wsparcie dla nauki angielskiego zatopione w zabawie.

Czas trwania zajęć 60 min.

Kurs ten prowadzony jest we współpracy i w oparciu o program nienudno.pl

DINO ŚWIAT- O PALEONTOLOGII, GEOGRAFII I PRZYRODZIE na wesoło

zajęcia po polsku

Dzieci interesujące się dinozaurami zapraszamy na wyjątkowy , kolejny nasz autorski kurs będący połączeniem nauki o przyrodzie, geografii, paleontologii z bajkami i grami. Na każdych zajęciach dzieci jak

prawdziwi paleontolodzy wykopują innego gada a ten z poczuciem humoru i wielką życzliwością odsłania swe tajemnice. Kurs ten podobnie jak Mały Edison ma charakter interdyscyplinarny i jest świetnym pomostem do dobrego zrozumienia nauk ścisłych.

 

Czas trwania zajęć: 45min.

Ilość zajęć w ciągu roku szkolnego: 32 zajęcia.

Co nas inspiruje?
Język Angielski i inne języki obce
Poznawanie Świata
Zadowolenie i radość naszych uczniów
Kitchen Science - wspaniały kurs angielskiego po którym spojrzysz na swoją kuchnię innymi oczyma
Starky - dzieci bawią się i uczą angielskiego we wspaniały sposób ze Starkym
Mały Edison - to po prostu eksplozja pomysłów
Zapisz się
Znajdziesz wśród bogatej oferty kurs, który Cię zaciekawi. Możesz wybrać intensywną naukę języka lub kursy rozwijające wiedzę o świecie i naukach przyrodniczych. W wielu miejscach edukacji w Lingo-Star doświadczysz nauki języka angielskiego, który to jest bramą do komunikacji z innymi ludźmi na świecie.