Nadarzyn / Grójec / Tarczyn

Kontakt

Lingo-Star tel. 793 402 902

mail: lingostar(at)lingostar.pl

Opis filii Lesznowola/Nadarzyn/Grójec/Tarczyn

Witamy serdecznie!

W naszej prężnie działającej filii były obecne od 2013 r. zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. W roku szkolnym 2013/2014 z zajęć Lingo-Star na terenie filii korzystało ok.80 uczniów. Nasza dobra współpraca ze szkołami oraz z rodzicami zaowocowała dużym wzrostem liczby uczniów korzystających z naszych kursów. Już pod koniec roku szkolnego 2014/2015 w organizowanych przez nas kursach i zajęciach uczestniczyło prawie 300 dzieci. Jest to dla nas ogromna radość i satysfakcja.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do kontynuowania nauki  oraz zapraszamy wszystkich tych , którzy chcieliby rozpocząć naukę w naszej szkole. Zapisów nowych uczniów dokonywać można poprzez formularz zgłoszeniowy w zakładce Kontakt a uczniów kontynuujących naukę prosimy o kontakt mailowy (lingonet(at)lingostar.pl) lub telefoniczny, tel. 793 402 902.

W latach 2013 – 2019  gminie Piaseczno, Lesznowola i Nadarzyn kursy Lingo-Star odbywały się w następujących placówkach:

Zespół Szkół Publicznych w Lesznowoli,
Zespół Szkół Publicznych w Mrokowie,
Zespół Szkół Publicznych w Złotokłosie,
Szkołą Podstawowa w Tarczynie,
Szkoła Podstawowa w Młochowie,
Szkoła Podstawowa w Ruścu,
Szkoła Podstawowa w Kostowcu,
Szkoła Podstawowa w Głoskowie,
Niepubliczne Przedszkole u Żwirka,
Przedszkole Cypiskowo.

W naszej filii dużo się dzieje, a nasze zajęcia to zawsze spora porcja doświadczeń , wspólne poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania a przy tym świetna zabawa. Nad dziećmi zawsze czuwają wykwalifikowani instruktorzy służący fachową pomocą. Są to osoby z pasją, które od kilku lat na co dzień pracują z dziećmi, a w okresie wakacyjnym dodatkowo wyjeżdżają na obozy dla dzieci, a także współpracują z nami w ramach programu : Lato w Mieście z Lingo-Star.

W naszej filii uczymy języka angielskiego (klasy 1-3). Proponujemy dzieciom kurs standardowy Incredible English w połączeniu z kursem Kitchen Science (autorski kurs Lingo-Star).

Na zajęciach z robotyki poznajemy krok po kroku świat techniki, programowania, budowania prostych maszyn, zespołów i robotów. Dodatkowo pracujemy z najnowszymi zestawami Lego Story Starter. Lego Story Starter, to program który wspiera rozwój zdolności językowych, humanistycznych czy artystycznych ( poprzez tworzenie własnych historii dzieci rozwijają umiejętność mówienia, opowiadania, współpracy, komunikacji). Dodatkowo nasza robotyka to zajęcia z elementami angielskiego.

Na zajęciach Mały Edison uczymy się w ciekawy sposób logicznego myślenia, wyjaśniamy w prosty i obrazowy sposób funkcjonowanie otaczającego nas świata. Dzieci wraz z instruktorem wykonują najpiękniejsze i najbardziej barwne doświadczenia fizyczne i chemiczne.

Na zajęciach Dino Świat przenosimy się w krainę dinozaurów, poznajemy historię życia na Ziemi w pigułce, dowiadujemy się jakie epoki panowały na Ziemi, jakie dinozaury stąpały po lądach, które potrafiły latać i pływać. Dino Świat to warsztaty będące połączeniem nauki o przyrodzie, geografii i paleontologii.

Oprócz kursów całorocznych oferujemy także jednorazowe wydarzenia, m.in. Naukowe Urodziny czy Dni Nauki.

Dni Nauki, jest to jednodniowe, naukowe wydarzenie składające się z modułów tematycznych. Na kilka godzin zmieniamy wybraną przestrzeń (szkołę) m.in. w laboratorium, warsztat, obserwatorium czy teren wykopalisk, a nasi podopieczni zgłębiają zawody chemika, inżyniera robotyki, archeologa czy astronoma.

Zapraszamy do wspólnej nauki, zabawy i zgłębiania naszego Świata.

Zaproście nas do Swojej Szkoły/ placówki, a dołożymy wszelkich starań by rozbudzić w Waszych dzieciach głód wiedzy i ciekawości.

Kto wie, może ta wspólna, naukowa przygoda zaowocuje trwającą przez całe życie pasją.

 

Lektorzy/Instruktorzy zajęć

Lektor jest wizytówką każdej szkoły językowej, jednym z najważniejszych ogniw w procesie nauczania. Wiemy o tym i dlatego do procesu rekrutacji nauczycieli uczących w Lingo-Star® przywiązujemy szczególną uwagę. Każdy nauczyciel starający się o pracę w naszej szkole musi przejść zarówno test teoretyczny jak i praktyczny. Lektorzy oraz instruktorzy uczący w filii Ożarów to osoby nie tylko dobrze przygotowane metodycznie i lingwistycznie ale również kochające dzieci i potrafiące przekazywać im swoją wiedzę oraz zachęcać do nauki. Lektorzy oraz instruktorzy Lingo-Star® regularnie uczestniczą w wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje, a przez cały czas trwania roku szkolnego nad jakością ich pracy czuwa dyrektor metodyczny.