Robotricks

ROBOTRICKS TO WYJĄTKOWY, SUPERNOWOCZESNY KURS   O PROFILU TECHNICZNYM POŁĄCZONYM Z NAUKĄ SŁOWNICTWA ANGIELSKIEGO.

Jest to jeden z naszych najciekawszych i najbardziej wszechstronnie rozwijających kursów i bardzo dobra droga do rozszerzenia znajomości słownictwa języka angielskiego i  efektywnego rozwoju w kierunku nauk ścisłych.

Dlaczego warto?

Prowadzimy nasze warsztaty z pasją, przykładamy wagę do tego, aby nauka, poznawanie świata techniki i programowania połączona była z przyjaznym otoczeniem oraz zainteresowaniem, jakie okazujemy dzieciom. Czas zajęć jest w zupełności skoncentrowany na dzieciach, którym dajemy do dyspozycji najnowsze pomoce dydaktyczne, wyposażenie wspierające naukę. Chcemy mieć wartościowy wpływ w proces wychowania dzieci przekazując im dobre wzorce poszanowania drugiego człowieka oraz rzetelnej pracy i stawiania trudnych pytań owocujących  szukaniem często nietuzinkowych rozwiązań.

Powiązanie nauki języka obcego i wiedzy technicznej oddaje sposób nauki w Lingo-Star, gdzie staramy się przedstawić wiedze interdyscyplinarnie i pokazać wzajemne zależności.

Prowadzimy zajęcia w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-6 szkoły podstawowej. Młodsze grupy pracują na zestawach LEGO WeDo 1 oraz 2, natomiast starsze na LEGO MindStorms EV3 oraz najnowszych zestawach Boost.

Podczas budowania używamy i zakotwiczamy w pamięci wybrany zasób słów i zwrotów angielskich ( rocznie ok. od 170 do 280 słów i pojęć). Do tego celu są opracowane pomoce dydaktyczne, w nauce dzieciom towarzyszy postać przewijająca się przez wszystkie zajęcia z robotyki: Robot Ricks.

Czas trwania zajęć: w klasach 0-3 szkoły podstawowej; 90 min w klasach 4-6 szkoły podstawowej: 120 min. Liczba zajęć w ciągu roku szkolnego: ok. 32 jednostki lekcyjne.

W ciągu jednego roku szkolnego dzieci poznają zależnie od poziomu od 180 do ponad 250 słów i pojęć angielskich.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie poświęconej robotyce: www.robotricks.pl.

ZAPISZ SIĘ

NA ZAJĘCIA

W Lingo-Star znajdziesz zajęcia językowe, kursy i warsztaty, które uzupełniają się wzajemnie
i razem przekazują potężną dawkę wiedzy
w połączeniu z zabawą i integracją.

Serdecznie zapraszamy